Zadbaj o oczy!

DBAJ O OCZY !!!
W chorobie devica nerwy wzrokowe są atakowane przez własny układ odpornościowy chorego. W rzutach choroby mogą pojawiać się zapalenia nerwów wzrokowych, nawet obustronne. W skrajnych przypadkach lekarze podają, że może dojść do ślepoty.

Trzeba więc dbać o oczy. W jaki sposób ?
1. regularne wizyty u okulisty. Najlepiej u tego samego specjalisty, który będzie w stanie oceniać stan naszego wzroku na podstawie porównania obecnych wyników z poprzednimi – zapisanymi w dokumentacji medycznej.
2. higieniczny tryb życia, tj. kontrolujmy czas spędzony przed komputerem i telewizorem, zadbajmy o właściwe oświetlenie pomieszczeń, o prawidłową pozycję ciała podczas pracy na komputerze,
3. „patrz na zielone” –otóż patrzenie na rośliny zielone : drzewa, krzewy, trawę, odpręża wzrok, a może nawet koi nerwy.
4. właściwa dieta – bogata w witaminy A. C, E, cynk, miedź, zdrowe tłuszcze, antyoksydanty.
5. świetlik – zioła – w formie zaparzonej do picia i w postaci okładów. Ja preferuję ten pierwszy sposób wykorzystania świetlika.
6. ćwiczenia oczu ( Patrz na wprost, głowa nie porusza się w trakcie całego ćwiczenia. Przenieś wzrok jak najdalej w prawo, następnie w lewo, w górę, w dół. Powtórz kilka razy ).

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »