Ostropest plamisty dla wątroby

Każda osoba, która przyjmuje przez dłuższy okres sterydy lub w jakikolwiek inny sposób obciąża swoją wątrobę dodatkową ciężką pracą ( papierosy, antybiotyki, alkohol, chemioterapia ) winna przemyśleć kwestię ochrony tego ważnego organu.

Obok zrównoważonej diety i zdrowego higienicznego życia- bez używek – warto co jakiś czas przyjmować Sylimarol ( ziołowe tabletki na wątrobę ).

Można też na stałe wprowadzić do naszej diety ostropest plamisty. Jest to zioło sprzedawane w postaci „twardych pestek”, które przed użyciem należy dokładnie zmielić ( podobnie jak kawę ).

Substancje zawarte w ostropeście plamistym powodują regenerację i wytwarzanie nowych komórek wątroby, pobudzają wydzielanie żółci. Działają przeciwzapalnie i odtruwająco. Owoce ostropestu zawierają sylimarynę, która ma działanie silnie przeciwutleniające.

Zioło to stosuje się w leczeniu marskości wątroby, stłuszczeniu wątroby, nieżytach dróg żółciowych, w leczeniu nowotworów i po ostrych zatruciach. 

Ostropest można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, w sklepach zielarskich, od producentów ( np. z regionu zielonych płuc Polski ). Po zmieleniu w maszynce lub roztarciu w moździerzu dodajemy proszek do sałatek, musli, do panierki, do zup.  

PS. Wszystkie produkty, które wykazują działanie przeciwzapalne są zalecane dla chorych na chorobę Devica. Należy dbać o jak najszybsze gaszenie wszelkich stanów zapalnych w naszym organizmie, by nie dopuszczać do rozwoju rzutu. Najlepiej, jeśli są to produkty naturalne. Pamiętajmy zwłaszcza o warzywach i owocach – niech czosnek ( czosnek niedźwiedzi ), cebula, jabłko, marchew, burak, kiszonki zagoszczą na naszym stole na stałe.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Translate »