Pakujemy się do SANATORIUM

Pakujemy walizkę na wyjazd do sanatorium – „kompendium porad” w punktach :

 

  1. Odszukaj stronę internetową obiektu, do którego się wybierasz. Sprawdź, co obiekt oferuje, oprócz oczywiście bazy zabiegowej. Warto wiedzieć, czy w budynku znajduje się jakiś sklepik, czy jest kawiarnia, czy np. organizowane są mini jarmarki, pokazy itp.

 

Dowiedz się, jak duży jest obiekt i zawczasu poinformuj obsługę, jeśli masz problemy z chodzeniem na duże odległości ( poproś o zakwaterowanie w niedalekiej odległości od bazy zabiegowej i restauracji ).

 

Sprawdź, jakie diety masz do wyboru.

 

Zlokalizuj obiekt na mapie i zobacz, co znajduje się w niedalekiej odległości

( apteka, sklep spożywczy, kościół ? ),

 

Zobacz, co znajduje się na wyposażeniu pokoju, czy działa ogólnodostępne WI-FI ?

 

  1. Wybierz wygodną, pojemną walizkę na kółkach. 
  2. Pakujemy dokumenty – zazwyczaj na skierowaniu są wymienione te dokumenty, których będziesz potrzebować ( skierowanie, dowód osobisty, dokumentacja medyczna… ), kieszonkowe na drobne wydatki.
  3. Pakujemy niezbędny zapas lekarstw, które przyjmujemy. Na wszelki wypadek radzę od razu wziąć coś na przeziębienie ( na każdym turnusie będą chore osoby– ja zawsze mam ze sobą Polopirynę i tabletki na ból gardła),
  4. Ubrania i buty na zabiegi ( stroje i buty sportowe, stroje kąpielowe – najlepiej dwa, gdyż możemy mieć więcej niż jeden zabieg w wodzie dziennie, czepek kąpielowy, klapki/buty pod prysznic ). Ręczniki zazwyczaj dostaniemy, ale może warto zapobiegawczo wziąć ze sobą własny.
  5. Ubrania i buty pozostałe na cały czas pobytu ( zazwyczaj jest tak, że na śniadania i obiady uczestnicy turnusu przychodzą w ubraniach sportowych – bo są albo przed albo po zabiegach. Ale już na kolacji starają się wystąpić w czymś bardziej oficjalnym – casual’owym, typu jeansy plus bluzeczka, półbuty, a nie adidasy ). Warto na taką ewentualność się przygotować, by nie czuć się niezręcznie w niewłaściwym stroju.

Inną kwestią są wypady na tzw. dancingi – tam panie i panowie wyglądają elegancko. Jeśli zamierzasz korzystać z takich atrakcji, weź ze sobą coś odpowiedniego.

 

Pamiętaj o niezbędnej ilości sztuk bielizny.

 

  1. Czajniczek elektryczny, kubek, talerzyk, sztućce, ściereczkę, telefon komórkowy, ładowarkę,
  2. Kawę, herbatę, zapas wody, czy jakieś smakołyki najlepiej kupić na miejscu, to znaczy w miejscowości, w której znajduje się sanatorium.
  3. Weź coś na długie wieczory np. książki ( jeśli w obiekcie nie ma wypożyczalni ), choć oczywiście milej będzie zapoznać wesołych ludzi i spędzać czas na pogawędkach.

Translate »