Ostropest plamisty dla wątroby

Każda osoba, która przyjmuje przez dłuższy okres sterydy lub w jakikolwiek inny sposób obciąża swoją wątrobę dodatkową ciężką pracą ( papierosy, antybiotyki, alkohol, chemioterapia ) winna przemyśleć kwestię ochrony tego ważnego organu.

Obok zrównoważonej diety i zdrowego higienicznego życia- bez używek – warto co jakiś czas przyjmować Sylimarol ( ziołowe tabletki na wątrobę ).

Można też na stałe wprowadzić do naszej diety ostropest plamisty. Jest to zioło sprzedawane w postaci „twardych pestek”, które przed użyciem należy dokładnie zmielić ( podobnie jak kawę ).

Substancje zawarte w ostropeście plamistym powodują regenerację i wytwarzanie nowych komórek wątroby, pobudzają wydzielanie żółci. Działają przeciwzapalnie i odtruwająco. Owoce ostropestu zawierają sylimarynę, która ma działanie silnie przeciwutleniające.

Zioło to stosuje się w leczeniu marskości wątroby, stłuszczeniu wątroby, nieżytach dróg żółciowych, w leczeniu nowotworów i po ostrych zatruciach. 

Ostropest można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, w sklepach zielarskich, od producentów ( np. z regionu zielonych płuc Polski ). Po zmieleniu w maszynce lub roztarciu w moździerzu dodajemy proszek do sałatek, musli, do panierki, do zup.  

PS. Wszystkie produkty, które wykazują działanie przeciwzapalne są zalecane dla chorych na chorobę Devica. Należy dbać o jak najszybsze gaszenie wszelkich stanów zapalnych w naszym organizmie, by nie dopuszczać do rozwoju rzutu. Najlepiej, jeśli są to produkty naturalne. Pamiętajmy zwłaszcza o warzywach i owocach – niech czosnek ( czosnek niedźwiedzi ), cebula, jabłko, marchew, burak, kiszonki zagoszczą na naszym stole na stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.